2009 m. gruodžio 5 d., šeštadienis

Tarptautinė savanorių diena `09

"Idėja Kaunui" nuotr.
Kažkur verkia vaikas... Kažkur vienišas senolis kenčia... kažkur kažkam reikia padėti... iš ko tikėtis pagalbos? 

Raudonojo Kryžiaus judėjimo narių – savanorių tikslas ginti žmogaus gyvybę ir orumą visame pasaulyje kartu propaguojant ilgalaikę taiką. Nariai, tai tie nariai, kurie skatinami gilaus vidinio poreikio padėti kitiems nesitikint materialinės naudos sau. Judėjimas paremtas humanistiniais principais ir pripažinta tarptautinės teisės ir papročių. 

Šis unikalus tinklas jungia visų pasaulio šalių žmones, kurie jaučia pareigą užkirsti kelią kančioms ir jas palengvinti, žmonės, kurie yra pasirengę ginti žmogaus gyvybę ir orumą. Nesvarbu kieno, nesvarbu kur, nesvarbu kada. Raudonojo Kryžiaus judėjimas yra daugiau nei sąjunga ar istorinė institucija, jis yra pasaulinis idėjinis įsikūnijimas. Idėjos, kad žmogaus gyvybė ir orumas yra vertybės, kurias reikia gerbti ir ginti nuo sunaikinimo, nesvarbu ar joms grasina žmonės ar gamta. 

Gruodžio 5 d. visas pasaulis mini TARPTAUTINĘ SAVANORIŲ DIENĄ, kuri savanoriams tapo Profesine (nes savanoriai labai didžiuojasi būdami savanoriais) švente. Raudonojo Kryžiaus Kauno komitetas Kauno Akropolyje 2 aukšte nemokamai matavo kraujospūdį, mokė pirmosios pagalbos pagrindus bei supažindino su savanorio svarba mūsų šiuolaikiniame gyvenime. 

Kažkur verkia vaikas... Kažkur vienišas senolis kenčia... kažkur kažkam reikia padėti... iš ko tikėtis pagalbos? 

Raudonasis Kryžiuos propaguoja humanitarinę teisę ir humanizmo idėją. Jei jums šioms idėjos yra artimos, tapkite Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Kauno komiteto nariu – savanoriu, nes kažkur yra arčiau negu jūs manote. 

Daugiau nuotraukų galite rasti čia: „Tarptautinė savanorių diena“.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą