2009 m. gruodžio 1 d., antradienis

Kalėdų šiluma iš Jūsų rankų

Artėjant švenčių šurmuliui, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija vykdo akciją „Kalėdų šiluma iš Jūsų rankų“ ir kviečia padovanoti Kalėdinį džiaugsmą ir jaukumą seniems, vienišiems, ligotiems bei socialinėje atskirtyje gyvenantiems žmonėms. Šios akcijos metu ketinama aplankyti ir pasveikinti apie 500 šalyje, iš jų 50 Kauno mieste gyvenančių vienišų ir pagalbos reikalingų senelių. 

Akcijos idėja gimė labai natūraliai - iš pačios visuomenės poreikių. Tai buvo tarsi ryškus bendruomenės, kurioje mes gyvename, atspindys. 

Dėl susiklosčiusios demografinės situacijos, itin sumažėjus gimstamumui, Europos šalyse sparčiai vyksta visuomenės senėjimo procesas. To negalima išvengti ir Lietuvoje. Vis didesnę gyventojų dalį sudaro vyresni negu 65 metų amžiaus gyventojai t. y. 15,6 proc. LR Statistikos departamento duomenys bei demografinių rodiklių vertinimas rodo, jog ir toliau išlieka Lietuvos gyventojų senėjimo tendencijos. 

Deja, dažnai vyresniojo amžiaus žmonės išėję į pensiją tampa socialiai atskirti, išgyvena fizinę ir dvasinę negalią, o kai kurie jų savo gyvenimo vargus kenčia paskendę ligose ir visiškoje vienatvėje. 

Iš surinktų aukų (higieninių priemonių, žieminės aprangos) bei rėmėjų skirtų dovanėlių, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriai paruoš 500 dovanėlių, iš kurių 50 dovanėlių paruoš Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno komitetas. 

Galime pasidžiaugti, jog šią akciją sekė ir kitos socialinės iniciatyvos: Valstybės kontrolės ir komunikacijos departamento darbuotojai surinko ir į Raudonąjį Kryžių atvežė drabužių; „JCI Lietuva“ kartu su Raudonuoju Kryžiumi jau daugiau nei mėnesį vykdo akciją, kurios metu prie didžiųjų prekybos centrų (Kaune, Kauno Akropolio stovėjimo aikštelėje pirmame aukšte) visoje šalyje renkami švarūs, tvarkingi drabužiai. 

Visuomenės susidomėjimas ir aktyvus dalyvavimas šiose geros valios akcijose rodo, jog mūsų žmonės yra tikrai neabejingi svetimam skausmui. Tiesa, turime nepamiršti, jog aukojimas kitam, tai nėra vien tik atsikratymas nereikalingu daiktu, tai visų pirma užuojauta, supratimas ir pagarba žmogui, kuris Jūsų rūbą ar daiktą su dėkingumu priima. 

Juk iš tiesų, kartais reikia tiek nedaug, kad liūdesį pakeistų šypsena, kad nors akimirką pasijustum laimingesnis. Tik trupinėlio dėmesio, šilto gero žodžio, ir žinoti, kad esi kažkam reikalingas, neužmirštas...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą