2010 m. spalio 15 d., penktadienis

Konferencija „Socialinė atskirtis ir gyvenimo kokybė“

Spalio 15 d., penktadienį 14 val. Seimo Kovo 11-osios salėje vyko konferencija „Socialinė atskirtis ir gyvenimo kokybė“, kurios tikslas yra supažindinti įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovus su šiais metais vykdyto projekto „Skurdo mažinimo formulė 10x10=0“ veiklų rezultatais.

Konferencijoje buvo apžvelgiama aktuali socialinių problemų situacija bei galimybės toliau aktyvinti vietos bendruomenes, siekiant įveikti skurdo ir socialinės atskirties problemas.

Konferencijos organizatoriai – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas. Renginį vedė Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro direktorius Martinas Žaltauskas.

2010 metai Europoje yra paskelbti kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais, todėl kiekviena ES šalis vykdo informavimo veiklas bei projektus, kuriais siekiama atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį į skurdo ir socialinės atskirties problematiką, vienyti vietos nevyriausybines organizacijas šios problemos mažinimo veikloje.

Konferencijos diena sutampa su kitomis socialines problemas aktualizuojančiomis datomis. Spalio 16 d. pasaulis mini Maisto dieną, o spalio 17 d. – Kovos su skurdu dieną.

Konferencijos programa

14.00 LR Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sveikinimo žodis.

14.10 Lietuvos pastangos įgyvendinant Strategiją 2020. LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas.

14.25 Bendros skurdo Lietuvoje situacijos apžvalga. Dr. Laimutė Žalimienė, Socialinių ir ekonominių tyrimų institutas.

14.40 Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo veikla ir tikslingumas. Rytis Šiautkulis, Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktorius.

14.55 Socialinė atskirtis ir gyvenimo kokybė: Europos tyrimų duomenys. Tadas Leončikas, Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (European Foundation for the Improvement of Living and Working Conditions - Eurofound), tyrimų vadovas.

15.25 Kitoks skurdo veidas. Martinas Žaltauskas, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro direktorius.

15.40 Bazinis žmogaus poreikių piramidės laiptelis: maistas. Deimantė Žebrauskaitė, 2010 metų gerumo ambasadorė, labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktorė.

16.00 Projekto „Skurdo mažinimo formulė 10 x 10 = 0“ rezultatų pristatymas Seimo fojė. Projektą pristatė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos socialinės paramos ir slaugos vyriausioji administratorė Zita Juškienė.

17.00 Konferencijos pabaiga.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą